Причини втрати слуху

Коротко про те, чому Ви або Ваша близька людина втрачає слух


Прислухайтеся до свого слуху

Зрештою, ви можете почути тільки те, що ви чуєте. Ось чому те, що ви чуєте, можливо, все ще, здається вам правильним, навіть якщо ви вже відчуваєте невелику втрату слуху. Істина полягає в тому, що ваш мозок просто пристосовується до нової ситуації і компенсує ослаблені сигнали, що надходять від вух. Через деякий час ваш мозок буквально забуває, як чути, тому що він не пам'ятає як звучать слова.  Насправді ми «чуємо» мозком, втрата слуху відбувається через те, що якась та частина вуха - зовнішня, середня або внутрішня - виявляється пошкодженою або не функціонують належним чином, в результаті чого вухо не може передавати нормальні звукові сигнали в мозок .        

Втрата слуху може бути наслідком порушень в одній із частин органу слуху:


Порушення у зовнішньому вусі

Типові проблеми у зовнішньому вусі (outer ear) включають вушну сіркову пробку та інфекції зовнішнього слухового проходу. Як правило, рішення цих проблем  досягається дуже легко. Але важливо діяти швидко для того, щоб уникнути пошкодження слуху.

 

Причини в середньому вусі

Запалення, рідина за барабанною перетинкою, перфорація барабанної перетинки і отосклероз (стан, при якому кісточки середнього вуха втрачають рухливість) є найбільш поширеними проблемами, що потребують медичного втручання у середньому вусі (middle ear). Більшість проблем зовнішнього та середнього вуха можуть бути ефективно вирішені за допомогою ліків або хірургічного втручання. Якщо це не можливо, то втрата слуху може бути компенсована  слуховим апаратом у більшості випадків.

Причини у внутрішньому вусі

Більшість проблем слуху стосуються внутрішнього вуха (inner ear). Найбільш поширеною причиною є природний процес старіння. Але  крім цього гучний шум, прийом деяких видів ліків, або перелом черепа це також може мати негативний вплив на слух людини. Ці фактори здатні пошкодити тонкі волоскові клітини і впливати на передачу сигналів до слухового нерву. Як правило, втрата слуху у внутрішньому вусі не може бути вирішена за допомогою лікування. Тим не менш,  у більшості випадків цей тип втрати слуху може бути виправлений за допомогою слухового апарату.Втрата слуху, що пов'язана з проблемами зовнішнього та середнього вуха називається кондуктивною туговухістю. Ураження у внутрішньому вусі викликають сенсо-невральну туговухість. Якщо  наявні обидва порушення, то такий тип називають змішаною втратою слуху.

Відкрийте для себе шляхи щоб чути краще


Отримати професійну допомогу

Фахівці зі слухопротезування допоможуть Вам зробити вибір, запропонують той слуховий апарат, який підходить саме Вам. Вони будуть враховувати Ваші індивідуальні особливості, Ваш бюджет, Ваш спосіб життя, а також Ваші особисті уподобання. .